kral kaybederse.jpg

KRAL KAYBEDERSE - GÜLSEREN BUDAYICIOĞLU

Yazdığı diğer tüm kitapların aksine, Gülseren Budayıcıoğlu bu kitaba roman olarak hayat vermiş. Uzun yıllar boyunca hastası olan Kenan'ı belli ki başka bir kitaba sığdıramamış, çok da doğru karar vermiş. Her kitapta kullandığı "seans" teması burada da yerini bulmuş fakat ilk kez karakterlerin gözünden de olayı görme imkanınız oluyor. Bambaşka bir deneyimle, Kral Kaybederse....

 

CAMDAKI KIZ - GÜLSEREN BUDAYICIOĞLU

Gülseren Budayıcıoğlu ismini duyunca artık yakın bir akrabamdan bahsedilmiş gibi hissediyorum. Bir insan bu denli tatlı dilli olabilir mi? Oluyor efendim. Hastalarının izniyle onların öykülerini yazıya döken Psikiyatrist Doktor Gülseren Budayıcıoğlu sizi bambaşka bir dünyaya konuk ediyor. Öyle güzel anlatmış ki kitaptaki insanlarla beraber seviniyor, onlarla beraber ağlıyorsunuz. Hem okuyup hem izlemek isteyenler için ise"Doğduğun Ev Kaderindir" ve "Camdaki Kız" dizileri de bu romandan uyarlandı, belirtmiş olayım.

caaam.jpg
 
Gör_Beni.jpg

GÖR BENI - AZRA KOHEN

Kitabın her sayfası ilmek ilmek işlnmiş sanki, sorgulamayı aklınıza bile getirmediğiniz konularda merakınızı dürtüklüyor Kohen. Yalnız, popüler bir eleştri de bazı bilgilerin uç uca eklenmemesi üzerine...Zaman ve emek isteyen bir kitap.

 
24667_edited.jpg

PUSLU KITALAR ATLASI-İHSAN OKTAY ANAR

Post-modern kitaplara alışık değilseniz ağır bir ilk durak gibi hissettirebilir. Birçok gerçeküstü ögeyi birleştiren romanda isimleri daha rahat takip etmek adına küçük bir karakter listesi tutabilirsiniz.

 
antabus.jpg

ANTABUS-SERAY ŞAHINER

Topluma büyüteç tutmayı çok iyi başaran bir kitap. Samimi. Gerçekçi. Çarpıcı. Yanlış yapılandırılmış "kadın" algısına ve haksızlığa karşı sessiz kalanlara bir başkaldırı